Foto: se svolením CD Projekt RED

Zaklínač 3 dostane next-gen patch, přinese vylepšení grafiky a zvýšení snímkové frekvence

Zaklínač 3: Divoký hon je vizuálně velmi podařená hra z roku 2015. Její fanoušky ale nyní čeká příjemné předvánoční překvapení. 14. prosince totiž vyjde bezplatný next-gen patch, který tomuto jedinečnému, ale již stárnoucímu otevřenému světu dodá šťávu. Dostupný bude pro PS5, Xbox X/S a PC.

Podobně jako u mnoha jiných her nové generace nabízí Zaklínač 3 dvě různé grafické možnosti: první se zaměřením na špičkové vizuální efekty (jako je ray tracing apod.), a druhou, která klade důraz na výkon při 60 snímcích za sekundu. Hráči si tedy mohou vybrat, čemu dají přednost – zda velké míře detailů, které vytvářejí dokonalou iluzi reálného světa, ale hrozí nebezpečí trhání obrazu (což může být nepříjemné například zejména v boji), nebo se na úkor rozlišení rozhodnou pro vysokou snímkovou frekvenci a užijí si maximálně plynulý zážitek.

Je ale potřeba zdůraznit, že jde „jen“ o next-gen patch, nikoliv o plnohodnotný remake (jako například v případě The Last of Us Part I). Ve hře proto zůstane řada věcí, které dávají najevo, že se stále jedná o hru, která byla uvedena na trh před sedmi lety. I přesto ale vylepšení stojí za to.

Je neuvěřitelné, jak dobře si Zaklínač 3: Divoký hon mezi hráči vede vzhledem k celé řadě vynikajících fantasy her s otevřeným světem, které se mezitím objevily na trhu. Pokud proto tuto hru ještě neznáte, možná nadešel čas na to ji vyzkoušet.

Zdroj: theverge.com