Zaměstnanci připravili společnost DJI o více než sto milionů dolarů

Jeden z největších světových výrobců dronových technologií, společnost DJI odhalila rozsáhlé podvody, které ji způsobily ztrátu 150 milionů dolarů. Šlo o rozsáhlý systém nelegální činnosti, do něhož byla přímo zapojena i řada zaměstnanců společnosti.

S těmito informacemi přišli renomované servery Bloomberg a Financialtimes. Podle jejich informací propustila společnost DJI zatím dvacet devět zaměstnanců a je možné, že se toto číslo navýší. Případ odhalila interní hloubková sonda, která byla součástí interního auditu. Podle ní existovala ve struktuře společnosti skupina zaměstnanců, kteří úmyslně nadsazovali výrobní náklady a část peněz následně vyváděli mimo společnost. V prostředí čínských technologických gigantů je podvod takovéhoto rozsahu doposud rekordní. Šetření problému přitom stále pokračuje a je možné, že se objeví i další podobné případy. Stejně tak není jisté, že je konečný počet propuštěných zaměstnanců.

DJI zaměstnává po celém světě více než 14 000 zaměstnanců a na poli výroby malých spotřebitelských dronů dominuje tříčtvrtinovým podílem na trhu. Její rozvoj je velmi rychlý a dynamický. Současný případ odhalil, že při neustálém růstu je nutné, aby DJI částečně přebudovalo vnitřní strukturu, zavedla nové kontrolní mechanismy a zlepšila komunikaci se svými zaměstnanci.

Portfolio společnosti DJI je opravdu rozsáhlé a zahrnuje malé drony s cenou od deseti dolarů i velké létající stroje s cenovkou v řádech tisíců dolarů jež lze využít při profesionálním natáčení, nebo třeba v zemědělství. Kromě toho vyvíjí DJI i softwarové nástroje, díky kterým mohou zkušení uživatelé definovat dronům vlastní funkce a pohyby.

Zdroj: bloomberg.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.