Foto: Unsplash

Zaměstnanci společnosti Tesla se údajně bavili záběry zachycenými uvnitř vozů zákazníků

Podle agentury Reuters si někteří zaměstnanci Tesly mezi sebou několik let vyměňovali citlivé fotografie a videa pořízená kamerami z aut zákazníků. Bývalí zaměstnanci uvedli, že kolegové sdíleli snímky ve skupinových chatech a v rámci komunikace mezi čtyřma očima od roku 2019 do loňského roku.

Na jednom z těchto videí je vidět, jak vůz Tesla ve vysoké rychlosti srazí dítě na kole. Další záběry zahrnovaly například nahého muže, který kráčí k vozidlu. Jeden z bývalých zaměstnanců automobilky potvrdil, že bylo možné na záznamech spatřit často i velmi intimní situace.

Zaměstnanci si prý také posílali videa pořízená z garáží majitelů vozů Tesla, a to dokonce i  z garáže Elona Muska. Pracovníci si přitom dobře uvědomovali, že jde o hrubé porušení soukromí. „Já jsem vždycky žertoval, že si Teslu nikdy nekoupím, když jsem viděl, jak s některými z těch lidí zacházejí,“ uvedl jeden z nich.

Tesla na svých webových stránkách uvádí, že každé nové vozidlo je vybaveno osmi externími kamerami. Ty jsou nezbytné kvůli funkcím, jako je Autopilot, Smart Summon a Autopark. Zásadní jsou také pro sledovací systém Sentry Mode, který pořizuje záznam lidí pohybujících se poblíž zaparkované Tesly a dalších zdánlivě podezřelých aktivit.

Společnost ve svém oznámení o ochraně osobních údajů zákazníků uvádí, že kamerový systém navrhla tak, aby chránil soukromí uživatelů. Uvádí, že i když majitelé souhlasí se sdílením kamerových záznamů se společností Tesla pro účely zlepšování služeb, tyto záznamy zůstávají anonymní a nejsou spojeny s konkrétní osobou (pokud není potřeba je použít za účelem vyšetření havárie či jiné nebezpečné události).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.