Foto použito se souhlasem tvůrců projektu

Zařízení Audio Radar převádí zvuk videoher na vizuální vjem a pomáhá neslyšícím

Jedním z trendů současného gamingu je snaha zpřístupňovat hraní videoher stále širšímu množství hráčů. Některé AAA tituly například nabízí možnosti nastavení, které umožní jednodušší hraní osobám se zrakovým nebo sluchovým postižením a objevují se speciální hardwarové prvky. Jeden takový se uchází o přízeň podporovatelů na crowdfundingové platformě Indiegogo a jmenuje se Audio Radar.

Funkcí tohoto zařízení je převod zvuku ze hry do vizuální podoby, a umožnit tak jeho vnímání i lidem s poruchou sluchu. Jeho použití předpokládají autoři především v FPS hrách, kde může být orientace pomocí zvuků klíčová. Do vizuální podoby zvuk překládá sada LED panelů, které jsou umístěné kolem obrazovky nebo televizoru.

Možnosti zařízení by měly umožnit přesné nastavení a personalizaci přesně podle potřeb svého uživatele. Výhodou je, že nevyžaduje žádný zásah do zařízení, do nějž je řídící jednotka připojena. Té stačí k práci zvuk ideálně v prostorové kvalitě 7.1. Teoreticky by si mohla většina tvůrců vystačit i s méně přesnými daty, avšak s těmi se budou snižovat i schopnosti systému.

Výhodou výše zmíněné externosti zařízení je i to, že jej bude možné připojit nejen k PC, ale také ke konzolím, stačí mu kvalitní výstup zvuku. Podle Airdrop Gaming je Audio Radar vyvíjen dva roky a testován různými členy komunity neslyšících a sluchově postižených.

Cenovka tohoto produktu nebude zrovna nízká. Autoři počítají s 380 dolary, kdo však zařízení podpoří v rámci Indiegogo kampaně, bude jej mít za necelých 300 dolarů.

Zdroj: indiegogo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.