Zařízení SmartBoy přemění chytrý telefon na Game Boy

O konzoli Game Boy se v poslední době čím dál častěji hovoří v souvislosti s oblibou retrohraní. Spekuluje se o tom, že právě Game Boy bude další konzolí po úspěšných NES a SNES, které Nintendo v nedávné době uvedlo na trh. Game Boy nechyběl ani na veletrhu CES kde svou verzi legendární konzole představila společnost Hyperkin.

O tom, že Game Boy je pro Hyperkin extrémně zajímavý svědčí i zařízení SmartBoy, které bylo představeno nyní. Jeho úkol je jednoduchý, přemění váš mobilní telefon na Game Boy. Klasické hry z typických šedivých kazet si hráči doposud mohli na mobilních telefonech vychutnat pouze neoficiální cestou formou různých emulátorů. Smart Boy jde tomto ohledu mnohem dále.

Jedná se o speciální přenosnou dokovací stanici, určenou telefonům s operačním systémem Android, které jsou vybaveny portem USB-C. Primárně je určeno pro telefony Samsung, avšak fungovat by mělo i s dalšími telefony.

Stanice je vyrobena z šedivého plastu a je po stranách vroubkovaná. Její podoba evokuje první generaci konzolí Game Boy. Po zasunutí telefonu zakryje část jeho displeje a zbytek se promění na obrazovku Game Boye. Funkční jsou ovládací tlačítka. Z výbavy telefonu využívá SmartBoy mimo jiné i baterii a reproduktory.

Pro spuštění je nutné mít nainstalované aplikace SmartBoy a MyOldBoy, ty se spustí, když je telefon zasunutý do stanice, která v sobě má samozřejmě i mechaniku na původní Gameboyové kazety. Samotné hry jsou díky aplikacím upravené pro rozlišení telefonu. Během hraní je možné vyskočit do prostředí telefonu a vrátit se zpět do hry. Pokud však dojde k vytažení telefonu, aplikace se samy vypnou.

Pokud jste fanoušci Game Boye a máte doma staré kazety s Game Boy klasikami, není nač čekat. SmartBoy je dostupný za 50 dolarů a jistě přinese velkou porci zábavy.

Zdroj: gamespot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.