Závislost na Fortnite má letos v Británii za následek stovky rozvodů

Závislost na multiplayerovém hitu poslední doby Fortnite a jiných populárních on-line hrách je od začátku roku ve Velké Británii příčinou 200 podaných žádostí o rozvod. Podle webu divorce-online.com je to téměř 5 % všech letošních žádostí o rozvod.

Fortnite se stal se od svého loňského launche ohromným herním fenoménem, který se ještě znásobil vydáním free-to-play verze s podtitulem Battle Royale o několik týdnů později. Dnes se hra může pochlubit 125 mil. registrovaných hráčů, a pokud započítáme hráče z nedávno vydané „androidí“ verze, dostaneme se zhruba na číslo 140 milionů.

Vše má ale dvě stránky mince a u Fortnite je to závislost, a to zejména u dětí, která se může rozvinout až v patologický stav. Jak jsme před časem informovali, shodou okolností ve Velké Británii byl zaznamenán případ devítileté dívky, jež si na hře vytvořila tak těžkou závislost, že musela být poslána na odvykací léčbu. Psali jsme také o případu dvanáctiletého britského chlapce, který utratil za pouhé tři dny za herní transakce v přepočtu kolem 20 tisíc liber.

O fenoménu závislosti na hrách se v poslední době intenzivněji debatuje i na mezinárodní úrovni – např. Světová zdravotnická organizace ji v červnu oficiálně zařadila mezi duševní poruchu. Ve světě také vznikají zařízení specializovaná na léčbu herní závislosti, přičemž velký rozmach zažívají např. v Číně. V některých zdejších zařízeních kombinují tradiční léčbu za pomoci léků a psychoterapie s „léčbou“ v podobě vojenského drilu.

 

Zdroj: techspot.com