Foto: se svolením Konami

Ze hry Pro Evolution Soccer se stává eFootball, kompletně přepracovaný free to play titul

Společnost Konami oficiálně oznámila, že přejmenovala svoji herní sérii Pro Evolution Soccer na eFootball. Rozhodně ale nejde jen o změnu názvu, oblíbená fotbalová hra dozná podstatně větších změn. eFootball totiž bude kompletně přepracovaným, a v podstatě tedy novým titulem. Nabídne nové režimy i multiplatformní hraní. Dostupná bude pouze v digitální podobě, poběží na Unreal Engine 4 (oproti původnímu Fox Enginu) a co potěší asi nejvíce – bude zdarma.

Pro Evolution Soccer (dříve známý pod názvem Winning Eleven) je bohatá série fotbalových her, kterou mnozí hráči považují za největšího konkurenta hry FIFA. A ačkoli Pro Evolution Soccer nikdy nebyl tak populární jako FIFA, dosáhl velmi slušného komerčního úspěchu.

eFootball bude dostupný na PC a nových i starších konzolích (PS4, PS5, Xbox Series X/S a Xbox One), a to již na podzim tohoto roku. Později se dostane i na mobilní zařízení (iOS i Android). Všechny verze přitom budou disponovat funkcí cross-play. Hráči využívající mobilní zařízení však budou potřebovat herní ovladače, aby si mohli plnohodnotně zahrát proti konzolovým a PC hráčům.

O co hráči nepřijdou, budou herní animace, které ale oproti původní verzi hry doznají podstatného zlepšení. K vidění bude prozatím devět renomovaných fotbalových klubů. V budoucnu dojde k rozšíření pomocí volitelných DLC. Producent hry Seitaro Kimura také prozradil, že namísto každoročních placených verzí bude hra každý rok dostávat bezplatné aktualizace.

Další informace (a zejména ty, které se budou týkat hratelnosti a režimů hry) budou zveřejněny pravděpodobně na konci srpna, tedy zhruba za měsíc.

Zdroj: geekculture.co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.