Žebříčkům prodejů her ve Velké Británii kraluje FIFA 18

Žebříčkům prodejů her ve Velké Británii vévodil minulý týden sport. Na prvním místě se umístila FIFA 18 od EA, druhé a třetí místo obsadily dva závodní tituly a zároveň dvě Forzy, Forza Motorsport 3 a Forza Horizon 3.

Forza Horizont 3 se momentálně přidává do „bundlu“ s konzolí Xbox One S, což se Microsoftu očividně vyplácí. Třetí místo po více než roce, co hra vyšla, je nepochybně velkým úspěchem. Nová Forza Motorsport 7 se ještě prodává příliš krátce, nicméně její prodeje jsou slabší než v dobách, kdy se do obchodů dostali oba její předchůdci, a v první desítce nefiguruje. Všechny Forzy navíc čelí velké konkurenci v podobě Project Cars 2 a F1 2017. Aby toho nebylo málo, za pár týdnů vycházejí další ambiciózní závodní hry, Need for Speed Playback a Gran Turismo Sport.

Populární fotbal FIFA 18 na prvním místě není překvapením, sportovním hrám se ve Velké Británii dlouhodobě daří. Letošní ročník zaznamenal silnější start než v roce 2016, nicméně druhý týden prodeje je oproti prvnímu slabší o 69 %. Čtvrté místo obsadila multiplayerová sci-fi FPS Destiny 2, která se sice podle webu NeoGAF prodávala první týden hůře než předchůdce (175 tis. kopií oproti 417 tis. kopií), přesto se v dalších týdnech stabilizovala a stačilo jí to na to, aby se minulý týden dostala do první pětky nejprodávanějších titulů v zemi.

Pětku uzavírá žebříčková stálice v podobě hitu GTA V, který po celém světě prodal za čtyři roky od vydání přes 80 milionů kopií.

Zdroj: gameindustry.biz, neogaf.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.