Zdroj: tomshardware.com

Zemřel generální ředitel MSI, Sheng-Chang Chiang, spekuluje se o sebevraždě

Smutná událost zasáhla velkou tchajwanskou společnost Micro-Star International (MSI), která se specializuje na vývoj a výrobu výpočetní techniky. Mezi produkty této nadnárodní firmy patří zejména počítače (včetně All-in-One), notebooky, grafické karty, základní desky a další hardware. V současné době se soustředí také na vývoj herního hardware.

Její prezident a generální ředitel, Sheng-Chang Chiang, zemřel po pádu ze sedmého patra jedné z budov MSI na vozovku, která se nacházela pod ní. Podle tchajwanského tisku při pádu utrpěl zranění hlavy, které bylo natolik vážné, že mu i přes snahy záchranářů na místě podlehl.

Chiang zemřel ve věku 56 let, a přestože společnost vedl teprve od ledna roku 2019, v MSI působil již dvacet let. Uvnitř firmy byl považován za jednu z nejdůležitějších osob, která stála za rozmachem společnosti, jež začala počítače vyrábět již v roce 1986. Chiang totiž řadu let působil jako vedoucí obchodního oddělení stolních počítačů, konkrétně v segmentu základních desek a grafických karet MSI Gaming.

Přestože jsou okolnosti úmrtí stále neznámé, zabývá se jimi policie. Podle předběžného vyšetřování byly v kanceláři Sheng-Chang Chianga nalezeny léky na srdce a podle záznamů z bezpečnostních kamer lze vyloučit cizí zavinění. Velmi pravděpodobně proto mohlo jít o sebevraždu. Chiang se navíc před odchodem do práce pohádal s rodinou. Rodinní příslušníci však uvedli, že nic nenasvědčovalo tomu, že by měl v úmyslu dobrovolně ukončit svůj život.

Zdroje: techpowerup.com, thefpsreview.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.