Zemřel spolutvůrce aplikací Vine a HQ Trivia Colin Kroll

Ve věku 34 let zemřel spolutvůrce aplikací Vine a HQ Trivia Colin Kroll. Podle v tuto chvíli dostupných zpráv se měl ve svém bytě na Manhattanu předávkovat drogami.

Krolla nejvíce proslavila zmíněná dnes již nefungující mobilní aplikace Vine, kterou v rámci jím založeného stejnojmenného startupu vytvořil v roce 2012 společně s kolegy Rusem Jusupovem a Domem Hoffmannem. Startup a aplikaci od nich o několik měsíců později odkoupil Twitter a vydal ji začátkem následujícího roku nejprve na systém iOS, později i na Android.

Aplikace umožňovala uživatelům natáčet a upravovat videa a následně je sestříhat do kratičkého klipu o maximální délce 6 sekund. Takto vznikaly populární virální videoklipy, které bylo možné snadno sdílet na Twitteru, Facebooku a dalších sociálních sítích. Služba, která konkurovala platformám jako Instagram či Mobli, skončila začátkem minulého roku, Twitter nicméně  záhy zpřístupnil její videoarchiv.

Aplikace HQ Trivia vznikla v roce 2017 a je dostupná dodnes. Jde o kvízovou hru, kdy hráči mohou vyhrát peníze (nebo si je rozdělit mezi sebe), pokud správně odpovědí na sérii otázek, jejichž obtížnost postupně vzrůstá.

Kroll vydržel po odkoupení startupu v jeho čele jen 18 měsíců – Twitter jej oficiálně odvolal kvůli špatnému vedení. V „kuloárech“ se nicméně tehdy proslýchalo, že hlavním důvodem bylo jeho údajně nevhodné chování k některým podřízeným ženám a další osobní problémy.

 

Zdroj: endgadget.com, recode.net