Žena při návštěvě národního parku sledovala YouTube video “Jak najít diamanty?” a našla diamant

Nevíte, jak se něco dělá? Podívejte se na YouTube. Tento videokanál lze označit za jeden z největších zdrojů praktických vědomostí dneška. Své o tom ví i jedna žena z Texasu, která si během návštěvy amerického národního parku pouštěla video, jak najít diamant a opravdu se jí podařilo nalézt téměř čtyřkarátový žlutý diamant.

K nálezu došlo v parku nedaleko Bogate, kam se sedmadvacetiletá Miranda Hollingsheadová vydala s rodinou na výlet. Oblast parku byla v minulosti známá právě nálezem mnoha drahých kamenů. Svůj objev učinila poměrně netradičně – seděla ve stínu a sledovala video o tom, jak se takové diamanty hledají. K tomu dával pozor na své dítě a občas zvedla hlavu, aby se ujistila, že je v pořádku. A právě tehdy ji zaujal záblesk světla, které se odrazilo od drobného kamínku skrytého mezi dalšími kameny.

Podle průvodců z parku se diamant veliký přibližně jako guma od tužky dostal na povrch v důsledku nedávných srážek, které odplavily část půdy a přinesl štěrk a spolu s ním i diamant. Kámen zatím nebyl prozkoumán detailně odborníky, ale podle obrázků a velikosti odhadují odborníci jeho cenu v desítkách tisíc dolarů.

V parku, který má rozlohu několik desítek hektarů, se podle webových stránek parku se v letošním roce našlo na jeho území přibližně 320 diamantů, přičemž 13 z nich mělo hodnotu alespoň jeden karát. Ten, který našla Miranda Hollingsheadová je zatím největší.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.