Foto: se svolením Samsung

Zítřejší Samsung Unpacked se odehraje také v metaverzu

Samsung oznámil zajímavou zprávu, a totiž že jeho nadcházející akce Unpacked, které se dočkáme již zítra, se odehraje jak ve skutečné, tak i ve virtuální realitě. Uživatelé se tak události mohou zúčastnit v rámci metaverza, konkrétně v 837X, což je virtuální dvojče vlajkové prodejny společnosti Samsung v New Yorku, která byla vytvořena v rámci platformy pro virtuální realitu Decentraland.

Náhlé nadšení Samsungu pro metaverzum je zajímavé zejména s ohledem na to, jak málo se společnost v posledních letech k VR hlásila. Nicméně pravdou zůstává, že tento jihokorejský gigant byl jednou z prvních společností, která se ve světě rozšířené a virtuální reality prosadila, když vydala Gear VR, platformu pro virtuální realitu založenou na chytrých telefonech. Samsung tak byl kdysi synonymem pro dostupné VR náhlavní soupravy. Každopádně loni v prosinci Samsung Gear VR vyřadil ze své nabídky a uvedl, že za něj neplánuje žádnou náhradu.

Ačkoli řada odborníků z oblasti obchodu a technologií si myslí, že metaverzum je jen dobře promyšlený trik, přesto do něj mnoho velkých společností (včetně Walmartu, Microsoftu, Nike nebo Disney) výrazně investuje. Prozatím však oblast VR patří mezi spíše okrajové produkty, a to i přesto, že jen loni se zájem o toto odvětví nebývale zvýšil a prodeje hardwaru pro AR a VR se v roce 2021 téměř zdvojnásobily.

Prozatím je ale metaverzum mnohem spíše těžce uchopitelným projektem. Ostatně ani Samsung neprozradil, v čem je sledování Unpacked ve VR lepší než klasický přenos. Uvidíme proto, jak se celý koncept do budoucna vyvine.

Zítřejší akce by měla mimo jiné přinést představení Galaxy S22, nové vlajkové lodi společnosti Samsung.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.