Foto: se svolením Sony

Zkušební verze her v rámci služby PlayStation Plus budou omezené na dvě hodiny

Objevily se nové informace o časově omezených zkušebních verzích her, které společnost Sony již dříve oznámila jako součást nové úrovně předplatného PlayStation Plus Premium (předplatné bude stát $18 [přibližně 420 Kč] a v Evropě bude dostupné již 22. června). Podle časopisu Game Developer budou tyto bezplatné zkušební verze vyžadovány u všech her, jejichž velkoobchodní cena bude $34 (přibližně 790 Kč) nebo vyšší, přičemž hráč bude mít až dvě hodiny na to, aby si hru vyzkoušel. Zkušební verze nebudou vyžadovány u dříve vydaných her ani u titulů pro PlayStation VR.

Jistou dobu panovaly obavy, že by požadavek, aby vývojáři nabízeli tyto časově omezené zkušební verze, mohl výrazně zatížit menší vývojářské týmy. Ethan Gach z Kotaku však uvedl, že zkušební verze bude vytvářet speciální tým zaměstnanců PlayStation Store, což naznačuje, že by sami vývojáři neměli mít žádnou práci navíc.

Vývojáři budou muset zpřístupnit zkušební verzi do tří měsíců od uvedení titulu do prodeje. Zkušební verze pak musí být k dispozici nejméně jeden rok. Vývojáři budou moci i nadále nabízet speciální časově omezené akce a nabídky.

Existují obavy, že nabídka časově omezených zkušebních verzí her by mohla negativně ovlivnit prodeje, protože si lidé budou moci hru dostatečně užít v omezené demoverzi a nebudou mít motivaci ji zakoupit. Na druhou stranu by však zkušební verze mohla povzbudit ke koupi někoho, kdo byl předtím na vážkách.

Zdroj: www.theverge.com