Značka Android Wear mění název na Wear OS

Značka Android Wear, která sdružuje chytré hodinky, náramky a další „nositelná“ chytrá zařízení mění název. Od roku 2014 kdy značka vznikla se její jméno neměnilo, nyní ji Google přejmenoval na Wear OS.

Google změnu potvrdil na oficiálních stránkách značky a přidal nové heslo, které zní „Make every minute matter.“ Změna názvu vychází z faktu, že většina chytrých zařízení s operačním systémem Android funguje i v kombinaci s konkurenčním operačním systémem iOS od Applu. Značka se tedy nechtěla svým názvem vůči těmto zákazníkům vymezovat.

I přesto, že operační systém Wear OS (respektive Android Wear) často neposkytuje uživatelům iPhonů stejné možnosti, jako majitelům mobilních telefonů a tabletů s Androidem, uživatelé iOS dají často přednost volbě designu a výbavy, kterou nabízí širší paleta zařízení s Wear OS. Společnost Google tvrdí, že v roce 2017 bylo v průměru jedno ze tří prodaných zařízení s tímto operačním systémem použito právě s iPhonem.

Značka, kterou Google představil na svých webových stránkách, by se v relativně krátkém čase měla začít objevovat také přímo v hodinkách. Dennis Troper ředitel produktového managmentu značky k tomu dodal: „Nyní nosíme operační systém Google, který je pro každého.“

Se změnou názvu značky můžeme očekávat také její rozvoj a přidávání nových funkcí a možností. Více o nich se pravděpodobně dozvíme na chystané konferenci I / O, kterou společnost Google pořádá na počátku května. Nové modely chytrých hodinek a zařízení se pravděpodobně objeví už příští týden v rámci veletrhu Baselworld.

Zdroj: blog.google

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.