Značka Palm se po letech vrací ve formě „pidi“ smartphonu s názvem Palm

Po osmi letech se na trh vrací kdysi populární značka kapesních počítačů a později komunikátorů Palm, kterou v současnosti vlastní čínská firma TCL. Její novinkou je malý smartphone s jednoduchým názvem Palm, který je navržen jako sekundární zařízení či doplněk k hlavního telefonu. Od listopadu bude dostupný exkluzivně u amerického mobilního operátora Verizon, k aktivaci bude potřebovat další telefon od Verizonu a vyjde na 350 dolarů.

   Do vínku dostal úhlopříčku 3,3 palce, LCD displej s rozlišením 1280×720 a velmi solidní hustotou 445 pixelů na palec, stupeň krytí IP68 a jeho tělo je z obou stran pokryto sklem Gorilla Glass 3. Jeho rozměry činí 96,6 x 50,6 x 7,4 mm, a je tedy menší než první iPhone.

Pohání jej čipset Snapdragon 435, který doplňují 3 GB RAM a 32 GB nerozšiřitelné vnitřní paměti. Zadní fotoaparát má rozlišení 12 MPx a LED blesk, přední kamerka disponuje rozlišením 8 MPx. Softwarově je postaven na Androidu 8.1 Oreo a kapacita baterie činí 800 mAh. Baterie se nabijí prostřednictvím portu USB-C a na jedno nabití vydrží v pohotovosti až 3 dny.

Telefon v podstatě není samostatným zařízením, za jeho používání totiž bude uživatel po jeho zakoupení platit v rámci svého dosavadního zákaznického plánu 10 dolarů za měsíc a Palm bude s hlavním smartphonem sdílet prostřednictvím kopie i SIM kartu. Využijí jej tak hlavně uživatelé, kteří při určitých činnostech nechtějí mít stále u sebe těžký a velký smartphone, např. sportovci.

 

Zdroj: phonearena.com, gsmarena.com