Foto: unsplash

Analýzy ukazují, že Apple věří budoucnosti skládacích telefonů

Apple má dva přístupy k technologiím ve svých mobilních telefonech. Některé představí jako první, jiné naopak nechá po několika generacích vylepšovat u svých konkurentů a následně je sám použije. A druhá varianta platí i pro telefony s ohebným displejem. Otázkou proto není, jestli je Apple využije, ale mnohem spíš kdy je použije.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že toto datum se zřejmě blíží. Výrazný analytik produktů společnosti Apple Ming-Chi Kuo totiž uvedl, že podle interních informací se první skládací iPhone objeví v roce 2023. Kromě OLED displeje s úhlopříčkou 8 palců z dílny společnosti Samsung, Kuo věří, že Apple rozšíří užití své dotykové technologie stříbrných nanodrátů (kterou Apple již používá na HomePodu). Tato technologie by podle něj mohla v zařízeních s ohebnými displeji přinést Applu výhodu mezi ostatními konkurenty.

Důležitý údaj o možné ceně nového zařízení chybí. Je však pravděpodobné, že to nebude méně než 1 800 dolarů, což je částka, za kterou je v prodeji Galaxy Z Fold 2. Pravděpodobně však bude mnohem vyšší. Otázkou také je, jaký bude mít připravovaný produkt operační systém. Ve hře je standardní iOS, iPad OS nebo doposud neoznámená hybridní verze, která pomůže skládacímu telefonu lépe uplatnit jeho multifunkční design.

Kuo ale upozorňuje, že jeho informace vychází ze současných podkladů. Ty se však mohou pochopitelně do roku 2023 ještě zásadně změnit.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.