Zdroj: YouTube.com

Známe specifikace nového herního telefonu Asus ROG Phone 3, nabídne přetaktovaný Snapdragon 865, 16 GB RAM či 6 000 mAh baterii

Čínská telekomunikační regulační agentura (TENAA) zveřejnila podrobné informace o chystaném telefonu Asus ROG Phone 3, v podstatě jsme se o něm dozvěděli téměř všechno. Jak již jeho název napovídá, půjde již o třetí ROG Phone s podobně vynikajícími parametry, jakými se mohly pochlubit jeho předchůdci.

Již od února letošního roku přitom víme, že novinka (např. vedle telefonu Asus ZenFone 7) bude využívat nejvýkonnější čipovou sadu Qualcomm Snapdragon 865. Dosud bylo také známo, že ROG Phone 3 bude disponovat službou Google Stadia a bude podporovat řadu herních funkcí (jmenovitě Aura Lighting, Refresh Rate Control či Performance Boost) i příslušenství (např. View Dock nebo Kunai Gamepad). Díky informacím od TENAA toho ale nyní víme podstatně více.

Design ROG Phone 3 se bude podobat svému předchůdci a podobně jako u něj bychom na něm marně hledali průstřel pro selfie kameru. Rozměry budou větší (171 x 78 x 9,85 mm), podobně jako hmotnost (240 g). Zadní stranu ozdobí modul fotoaparátu se třemi objektivy, přičemž hlavní senzor by se mohl pochlubit 64 Mpx.

Nebude chybět ani barevné podsvícení AuraSync, dva USB-C porty, dvojité přední reproduktory (podobně jako ROG Phone 2) či speciální herní tlačítka. Masivní 6,59palcový AMOLED displej nabídne rozlišení Full HD+ a (opět podobně jako loňský model) čtečku otisků prstů pod displejem. Co se týče obnovovací frekvence, je pravděpodobné, že ROG Phone 3 bude podporovat minimálně 120 Hz.

Tím nejzajímavějším bude ale výkon. ROG Phone 3 by se totiž měl stát jedním z nejsilnějších herních smartphonů na trhu. Toho dosáhne díky přetaktovanému Qualcomm Snapdragonu 865, a to 2,84 GHz až na maximální frekvenci 3,091 GHz. Je také pravděpodobné, že se spolu s novým modelem vrátí funkce X-Mode.

Maximální kapacita RAM bude 16 GB LPDDR5. Interní úložiště si budou moci uživatelé klasicky vybrat, a to 128 GB, 256 GB nebo 512 GB UFS 3.0. Nezdá se však, že by (po vzoru ROG Phone 2) bylo možné úložiště rozšířit.

Co jistě potěší nejednoho hráče, je kapacita baterie 6 000 mAh a 30W rychlé drátové nabíjení. Samozřejmostí bude i podpora 5G a nelze vyloučit ani podporu mmWave 5G, přestože je to méně pravděpodobné. Očekávat můžeme také Android 10 s některými úpravami uživatelského rozhraní pro hráče.

Cena prozatím není známa, oficiální představení telefonu by však mělo proběhnout již v průběhu července.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.