Známou nizozemskou stránku s nabídkou prostitutek napadl hacker, ukradl data 250 tisíců uživatelů

Oblíbená nizozemská stránka nabízející služby sexuálních pracovnic Hookers.nl se stala obětí hackerského útoku. Ven se dostala osobní data o zhruba 250 tisících uživatelů, včetně e-mailových adres, uživatelských jmen, IP adres a zakódovaných údajů o heslech.

Stránka únik dat potvrdila s tím, že jej umožnil dnes již opravený exploit v softwaru vBulletin, který používá mnoho webů po celém světě k tvorbě a správě webových fór (nebo obecněji online komunit). Stránka také uvedla, že incident nahlásila úřadům a že je připravena podniknout právní kroky proti komukoli, o kom by zjistila, že data použil pro zlovolné účely.

Místnímu veřejnoprávnímu televiznímu a rozhlasovému vysílateli NOS (Nederlandse Omroep Stichting) se podařilo hackera kontaktovat. Dozvěděl se od něj, že se data snaží prodat za pouhých 300 dolarů a že prodává osobní informace i z dalších stránek nabízejících sexuální služby, např. z nejmenovaného italského eskortního fóra. Prodej ukradených databází prý inzeruje na hackerských fórech na otevřeném internetu.

V nesprávných rukou by uniklé informace mohly vést k pokusům o vydírání dotčených uživatelů. (Jejich identita je sice anonymní, podle NOS se však většina z nich na web zaregistrovala přes e-mailové adresy, z nichž lze zjistit reálná jména.)

Právě to se stalo po „hacku“ populárního kanadského seznamovacího webu pro ženaté muže a vdané ženy Ashley Madison, ke kterému došlo před čtyřmi lety a který exponoval data o milionech „cizoložníků“.

 

Zdroj: pcmag.com