Foto použito s povolením společnosti Zoom

Zoom zavádí novou funkci, která by měla pomoci s lepším soustředěním na výuku

Uplynulé dva roky, které byly spojené s nutností sociálního odstupu, přinesly velmi rychlý rozvoj online výuky a služeb s ní spojených. Mnoho učitelů se muselo naučit efektivně komunikovat prostřednictvím videohovorů. Velmi populární se v tomto směru stala platforma Zoom. Její tvůrci představili novou funkci nazvanou Focus mode, která by mohla učitelům jejich snahu usnadnit a snížit rozptylování žáků a studentů. Zoom tak přidává nový nástroj do rukou učitelů.

Funkce Focus mode umožňuje učitelům vypnout náhledy z webkamer všem kromě sebe. Žáci tak v určitých fázích vidí pouze svého vyučujícího, a nikoliv své spolužáky, kteří by je mohli rozptylovat – ať už schválně, nebo omylem. To jim umožňuje se více soustředit na probíranou látku. Odtud také pochází název dané funkce.

Studenti a žáci pochopitelně uvidí také náhled svého vlastního videa, ostatní spolužáky uvidí pouze prostřednictvím jejich jmen. Mohou sledovat také jejich prezentace a reakce emoji, pokud to vedoucí hovoru povolí. Funkci lze deaktivovat a opět aktivovat přímo během hovoru, takže na začátku každé lekce se mohou žáci vzájemně pozdravit a pak učitel řídí nastavení podle daných aktivit.

Nová funkce by měla být dostupná pro libovolného desktopového klienta Zoom, a to včetně bezplatných verzí. Zoom předpokládá, že nová funkce může najít využití i během obchodních schůzek nebo tiskových konferencí, kdy je dobré, aby se účastníci soustředili.

Novinka by měla být dostupná před startem nového školního roku. Očekává se, že s podzimem se epidemiologická situace opět zhorší. Můžeme pouze doufat, že online výuka bude nutná co možná nejméně.

Zdroj: engaget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.