Foto: se svolením Google

Zprávy Google získaly řadu vylepšení, například lze měnit barvu bublin chatu

Společnost Google zavádí řadu novinek do aplikace Zprávy, včetně možnosti přizpůsobit barvy textových bublin a pozadí. Pro každý chat můžete zvolit jinou barvu bublin, což by mohlo pomoci zpřehlednit jednotlivé chaty.

Vzhledem k tomu, že nové funkce jsou poháněny umělou inteligencí, znamená to, že abyste mohli novinky využívat, budete pravděpodobně potřebovat nejnovější zařízení Pixel. Pokud jej vlastníte, můžete pomocí funkce Photomoji přeměnit fotografie na reakce. Stačí vybrat fotografii, rozhodnout, který objekt (nebo osobu či zvíře) chcete proměnit ve photomoji a nakonec stisknout tlačítko odeslání. Tyto reakce se uloží k pozdějšímu použití, navíc přátelé v chatu budou moci také používat všechny photomoji, které jim pošlete.

Nová funkce Voice Moods umožňuje použít jako hlasovou zprávu jednu z devíti různých nálad, a to pomocí zobrazení vizuálních efektů, jako jsou emoji se srdcem a očima, ohnivé koule či party popper. Google uvádí, že navíc zlepšil kvalitu hlasových zpráv zvýšením datového toku a vzorkovací frekvence. Kromě toho je k dispozici více než 15 efektů obrazovky, které lze aktivovat zadáním příkazů jako „sněží“ nebo třeba „miluji tě“.

Uživatelé si také budou moci nastavit profil, který k jejich telefonnímu číslu přidá jméno a fotografii. Podle společnosti by tato funkce mohla pomoci, pokud jde o přijímání zpráv z telefonního čísla, které není ve skupinových chatech. Mohla by také pomoci zjistit identitu všech účastníků skupinového chatu.

Některé z těchto funkcí budou od dnešního dne k dispozici v beta verzi nejnovější verze aplikace Zprávy Google. Google upozorňuje, že dostupnost některých funkcí bude záviset na trhu a modelu zařízení.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.