ZTE Axon M hledá novou cestu konstrukce mobilních telefonů

Podoba mobilních telefonů se v čase mění, kdysi to byly kufříky, potom hranaté krabice, na přelomu tisíciletí docházelo k postupné minimalizaci rozměrů a kolem roku 2010 začaly mizet klávesnice. Dnes máme nějakou obecnou představu, jak by zhruba měl vypadat mobilní telefon dneška a 99 procent mobilů na trhu ji splňuje. A však najdou se i výjimky a mobilní telefon ZTE Axon M je jednou z nich.

Na první pohled vypadá jako běžný dotykový telefon s trochu silnejším tělem, než jsme v současnosti zvyklí. Překvapení nastane, když odklopíme zadní část telefonu do jedné roviny s displejem. V tu chvíli máme místo mobilu tablet. Dva stejně velké fullHD displeje lze využít různým způsobem. V módu zrcadlení se na obou displejích objevuje ten samý obraz, v módu rozšíření lze použít rozšířenou plochu displeje třeba pro sledování videa, anebo mít na každém displeji otevřenou jinou aplikaci, podobně jako to běžné telefony umožňují v režimu více aplikací na obrazovce. Další způsob využití dvou obrazovek představuje možnost mobil otevřít do tvaru A a postavit jej na stůl. V tu chvíli na něj uvidí lidé sedící na obou stranách a mohou na něm proti sobě hrát hry nebo se dívat na stejné video.

Oba displeje mají ochranu v podobě skla Gorilla Glass 5, takže by měly být chráněny proti nárazu nebo poškrábání. Hardwarová výbava telefonu se pohybuje na úrovni vyšší střední třídy. Je osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 821 a pamětí 4 GB RAM. Každý z displejů má úhlopříčku 5,2 palce. Telefon díky své konstrukci nepotřebuje selfie kameru, stačí mu jeden fotoaparát. Baterie telefonu má kapacitu 3180 mAh, což je dnes průměrná hodnota, a je otázkou, jakou spotřebu bude mít telefon při práci s dvěma displeji. Speciální konstrukce jeho těla z něj dělá na dnešní poměry cvalíka s tloušťkou 12 mm.

Telefon by měl být v USA a v Japonsku k dispozici do konce tohoto roku za 725 dolarů. Na evropský trh by se měl dostat v průběhu příštího roku, ale záleží také, jak jej přijmou zákazníci v USA.

 

Zdroj: engadget.com androidauthority.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.