Pixabay

ZTE představilo na asijském MWC čtečku obličejů skrytou pod displejem

Veletrh MWC by měl proběhnout na začátku léta v Barceloně. V Asii (konkrétně v Šanghaji) probíhá jeho asijská varianta. A jednou z novinek, která byla v rámci ní představena, je systém schopný vytvořit sken obličeje. Ten pochází z dílny společnosti ZTE a je podobný Face ID, avšak veškerou senzorickou výbavu má skrytou pod displejem. Hlavním úkolem tvůrců této technologie je zajistit dostatečný průchod dat displejem a zároveň to, aby měl displej kvalitní zobrazovací vlastnosti.

ZTE má s podobnými projekty zkušenosti. Jedná se o první společnost, která představila fotoaparát ukrytý pod displejem, právě na něj nová technologie navazuje. Hlavním problémem je nízká hladina světla, která projde displejem. Snímač 3D skeneru, který obraz obličeje vytváří, má proto desetinásobnou hustotu snímacích bodů. Vyšší propustnost má také oblast displeje nad snímačem, aby ZTE dosáhlo vyšší konzistence kvality obrazu, zvýšilo tam jemnost zobrazování na 400ppi. Celý displej pak pracuje se obnovovací frekvencí 120 Hz.

Na vývoji spolupracovala společnost ZTE s Guangjian Technology založeným v čínském Shenzhenu. Systém by měl být dostatečně bezpečný, aby mohl sloužit k ověřování mobilních plateb a komunikaci s bankami, stejně jako FaceID od Applu. Kromě toho bude také podporovat 3D modelování, selfie s rozšířenou realitou a další funkce.

ZTE neuvedla, kdy zařadí tuto technologii do portfolia svých zařízení, ale spekuluje se o tom, že by se mohla objevit v rámci výbavy modelu Axon 30 Pro, který by se měl objevit v letošním roce.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.