Foto: se svolením Meta

Zuckerbergův avatar sklidil posměch, čeká jej aktualizace

Mark Zuckerberg uvedl, že společnost Meta plánuje velké aktualizace své VR grafiky. Toto prohlášení přitom přišlo nedlouho poté, co nasdílel obrázek svého VR avatara, který se krátce nato stal terčem posměchu. Zuckerberg zmínil také to, že se Meta o dalších podrobnostech týkajících se změn vzhledu, podělí v rámci své nadcházející konference Connect.

Obrázky Zuckerbergova avatara byly původně sdíleny minulý týden spolu s oznámením, že Horizon Worlds bude spuštěn ve Francii a Španělsku. Snímek obrazovky ukazoval téměř beztvarého Zuckerbergova avatara před VR Eiffelovou věží a barcelonskou katedrálou Sagrada Familia. Tento avatar sklidil posměch zejména kvůli nízkému rozlišení a amatérsky vypadající grafice. Mnohé zajímalo také to, proč je Zuckerbergův avatar tak plochý a bez života, když společnost utratila miliardy dolarů a vsadila svou budoucnost na úspěch metaverza.

Ačkoli se Zuckerberg ke kritice přímo nevyjádřil, uznal, že obrázek, který dříve sdílel, byl „pouze provizorní“, a slíbil zlepšení. „Vím, že fotografie, kterou jsem zveřejnil na začátku týdne, byla docela jednoduchá – byla pořízena velmi rychle, a to čistě pro oslavu uvedení na trh,“ napsal Zuckerberg. „Grafika v Horizonu toho dokáže mnohem víc – i na náhlavních soupravách – a Horizon se velmi rychle zlepšuje,“ snažil se na závěr uklidnit situaci.

Zdroj: engadget.com