Zvukový systém Sowlo slibuje dodat uživateli vlastní audio stream bez nutnosti použít sluchátka

Společnost Noveto představila zvukový systém Sowlo, který slibuje poskytnout uživateli vlastní oddělený bezdrátový audio přenos, přičemž nevyžaduje použití sluchátek. Systém bude díky spolupráci s automobilkou Seat integrován do jejích budoucích aut, čímž by se jednou provždy mohl vyřešit častý problém, kdy se pasažéři neumějí domluvit na tom, co bude rádio zrovna hrát.

I když to na první poslech zní nepravděpodobně, podle společnosti toho lze dosáhnout díky chytré technologii umožňující bezdrátově přenášet zvukové vlny z jakéhokoli audio zdroje přímo do ucha. V tiskovém prohlášení automobilka uvádí, že technologie jí umožní „otevřít nový svět možností pro soukromá vozidla a zejména pro ta sdílená“.

Společnost Noveto není na poli audio technologií a jejich inovací žádným nováčkem – vyvinula např. technologii Smart Personal Sound, která umožňuje posílat zvuk přímo do ucha a používá 3D senzory k lokalizaci a sledování polohy uživatele. Je postavená na bázi průkopnického „dynamického soustředěného zvukového systému“, který používá i nový systém.

Kromě toho letos (na veletrhu spotřební elektroniky CES) představila audio systém My Virtual Headphones, který uživatelům poskytuje vlastní audio stream, přičemž k tomu využívá technologii inteligentního sledování pohybů hlavy.

V tuto chvíli není jasné, kdy bude nová technologie masově dostupná.

 

Zdroj: endgadget.com, noveto.biz, seat-mediacenter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.