Zdroj: pixabay.com

20 GB důvěrných dokumentů Intelu uniklo na internet

Společnost Intel nebude na léto 2020 vzpomínat jako na nejhezčí období. Společnost byla nucena ohlásit roční odklad nástupu 8nm výrobní technologie, vyměnit pozici technického ředitele a nyní se objevila zpráva, že na internet uniklo velké množství materiálů. Odkaz na ně se objevil u anonymního uživatele Twitteru. Ten jej podle svých slov získal od anonymního hackera, ten jich má údajně mnohem větší množství.

Adresa složky s dokumenty, která měla obsahovat celou řadu neveřejných informací, byla poměrně rychle smazána, avšak někteří lidé se k ní dokázali dostat a stáhnout ji. Je tedy pravděpodobné, že se na internetu objeví znovu, a to v poměrně krátkém čase.

Otázkou je, co s dokumenty hacker zamýšlí. Může poškodit Intel jejich pouhým zveřejněním, díky němuž by se veřejnost – a především konkurence – dozvěděla o plánech Intelu. Druhou možností je prodat tyto dokumenty na Darknetu. Třetí, která může být kombinována s některou z předchozích dvou, je vydírání Intelu a požadavek výkupného za vrácení dokumentů.

Intel přitom není jedinou společností, která má v posledních měsících problémy s hackerskými útoky. S velkými nepříjemnostmi se v polovině léta potýkala společnost Garmin, jejíž systém vyřadil z provozu rozsáhlý ransomwarový útok. Za ním údajně stojí háčkovací nástroj WastedLocker, trojský kůň schopný obejít zabezpečení systému Windows.

S hackery má problém také společnost Canon. Tu vydírá hacker, který tvrdí, že má v držení 10 TB interních firemních dat. Není jasné, jestli jde o informace střežené obchodním tajemstvím nebo data zákazníků společnosti.

Zdroj: gizmodo.com