Foto: se svolením Activision

Activision se snaží odradit cheatery v Call of Duty, vypne jim hru

Activision si v posledních letech vzal na mušku cheatery ve hře Call of Duty, bojoval proti nim přitom často neotřelými až vtipnými způsoby (například od rozřezání padáků, až po přímé odebrání zbraní). Nejnovější taktika se zaměřuje na ty, kteří používají nedovolené nástroje k aktivaci asistenta míření při hraní s myší a klávesnicí.

Anticheatovací iniciativa Ricochet tvrdí, že když její bezpečnostní detekční systémy takové hráče odhalí, aplikace Call of Duty se jednoduše sama zavře. Nejde tedy o žádný chytrý trik, hra se prostě vypne. „Opakované používání těchto nástrojů může vést k zavedení dalších opatření vůči danému účtu,“ doplnila skupina Ricochet na X. Jinými slovy, Activision pravděpodobně pozastaví nebo trvale zabanuje nenapravitelné cheatery.

Smyslem tohoto opatření je (jako vždy) snaha nastolit stejné podmínky pro všechny hráče. Asistent míření je funkce primárně určená pro hráče na konzolích nebo ovladačích, která má vynahradit větší přesnost, kterou poskytuje myš (použití s myší a klávesnicí je tedy velkou výhodou).

Tato nejnovější snaha o potrestání cheaterů sice nevyřeší všechny problémy s podváděním ve hře Call of Duty, ale minimálně podvodníkům hru znepříjemní.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.