Foto: se svolením Opera

AI asistent prohlížeče Opera je nyní k dispozici pro iOS

Asistent Aria AI prohlížeče Opera se nyní dostal na iOS. Asistent byl na desktopu spuštěn v červnu a vychází ze spolupráce s tvůrcem ChatGPT, společností OpenAI. Opera uvádí, že Aria, která je nyní dostupná na všech hlavních desktopových a mobilních platformách, získala na desktopu a Androidu již více než milion uživatelů.

Podobně jako Bing Copilot od Microsoftu a Search Generative Experience od Googlu dokáže Aria odpovídat na otázky a reagovat na kontext aktivních webových stránek. Asistent využívá rozhraní GPT API společnosti OpenAI a zároveň architekturu Composer společnosti Opera, která mu v reálném čase poskytuje webové výsledky. „Jako expert na webovou navigaci i funkce prohlížeče usnadňuje Aria spolupráci s umělou inteligencí při úkolech, jako je vyhledávání informací, generování textu nebo kódu a dotazy na produkty,“ napsala Kseniia Sycheva ze společnosti Opera.

Používání AI bota bude vyžadovat účet Opera, ale ve výchozím nastavení nebude nikdo zaregistrován. „Máte možnost se samostatně rozhodnout pro zapojení na základě svých preferencí,“ napsala společnost. „Po aktivaci nabízí Aria inteligentní funkce, inovativní nápady a možnost hlasových příkazů.“ Aria je k dispozici v nabídce Více (pravá karta úplně dole) v aplikaci Opera iOS.

Kromě chatbota obsahuje Opera pro iOS vestavěný blokátor reklam a podporuje funkci Apple Intelligent Tracking Prevention, která omezuje sledování napříč stránkami. Prohlížeč má také vestavěnou službu VPN, kterou můžete používat zdarma. Aktualizovaná aplikace je již k dispozici v 180 zemích včetně USA a EU.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.