Foto: se svolením Microsoft

AI chatbot Copilot přichází na iOS

Před několika dny společnost Microsoft vydala samostatnou aplikaci pro Android Microsoft Copilot, která umožňuje rychlý přístup k asistentovi umělé inteligence. Ukázalo se, že verze pro iOS a iPad nezůstaly pozadu – nyní jsou k dispozici v App Store. Už i na jablečných zařízeních proto můžete zadat svůj dotaz a čekat na odpověď generovanou umělou inteligencí. Získáte odpovědi vytvořené nejnovějším velkým jazykovým modelem GPT-4 společnosti OpenAI. Bezplatná verze ChatGPT je oproti tomu poháněna starším modelem ChatGPT-3.5 a pro přístup k novějšímu modelu si musíte zaplatit ChatGPT Plus.

Kromě toho má Copilot v systému iOS možnost převádět vaše slova na obrázky. Tuto konkrétní funkci pohání systém umělé inteligence DALL-E 3 společnosti OpenAI, který podle dřívějších vyjádření společnosti dokáže výrazně lépe pochopit výsledný cíl, kterého chcete dosáhnout pomocí zadaného textového příkazu. Systém DALL-E 3 byl také navržen tak, aby lépe vykresloval prvky, se kterými měli jeho předchůdci problémy, například lidské ruce.

Společnost přinesla Copilota také do Windows 10 a poté do Windows 11, čímž umožnila přístup k chatbotovi s umělou inteligencí přibližně miliardě zařízení (podle počtu uživatelů těchto platforem).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.