Foto: se svolením Microsoft

Asistent s umělou inteligencí Copilot přichází na Android

Nástroj Copilot společnosti Microsoft, firemní chatbot s umělou inteligencí, který umí vše od pomoci s psaním kódu až po přípravu marketingového e-mailu, se dostal na mobilní zařízení se systémem Android.

Copilota, který je poháněn nejnovějšími modely OpenAI GPT-4 a DALL-E 3, lze použít i ke generování obrázků z jednoduchých textových popisů. Aplikace je k dispozici v obchodě Google Play, je ke stažení zdarma a nevyžaduje účet Microsoft.

Zavedení mobilní verze aplikace Microsoft Copilot (dříve Bing Chat) proběhlo v tichosti, bez velkého rozruchu a oficiálních oznámení. Mobilní verze byla vydána začátkem tohoto měsíce, stále ale není k dispozici pro iOS a společnost zatím neslíbila žádné datum, kdy by měla být.

Dává ale smysl, že se Copilot dostal na mobilní zařízení (nebo pro začátek alespoň na Android). Předchozí krok Microsoftu, který přinesl Copilota do systému Windows 10, po spuštění v prohlížeči Edge, produktech Microsoft 365 a Windows 11, přidal další 1 miliardu zařízení, která mohou asistenta s umělou inteligencí používat, což znamená, že Microsoft se snaží o co největší rozšíření mezi uživatele. Tato snaha se projevuje také v nedávných aktualizacích Copilota, které přinesly funkci shrnutí videa a funkci vytváření skladeb.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.