Foto: se svolením Rabbit

AI gadget Rabbit R1 využívá LLM společnosti Perplexity

Nyní jsme se dozvěděli více podrobností o zařízení Rabbit R1, jež bylo představeno na veletrhu CES 2024. Pohánět je bude LLM (velký jazykový model) od Perplexity, což je startup se sídlem v San Francisku, který má v oblasti umělé inteligence ambice předstihnout Google (a není proto divu, že již získal finanční podporu od společností jako NVIDIA nebo Jeff Bezos).

Perplexity bude poskytovat AI vyhledávání v rámci zařízení za 199 dolarů bez nutnosti jakéhokoli předplatného. Přitom prvních 100 000 majitelů R1 získá zdarma roční předplatné Perplexity Pro, které běžně stojí 200 dolarů. Toto předplatné přidává podporu nahrávání souborů, denní kvótu více než 300 složitých dotazů a možnost přepnutí na jiné modely umělé inteligence (GPT-4, Claude 2.1 nebo Gemini).

Rabbit R1, navržený společností Teenage Engineering, je vybaven 2,88palcovým dotykovým displejem, rolovacím kolečkem, dvěma mikrofony, reproduktorem, otočnou kamerou a tlačítkem Push-to-Talk. S využitím svého velkého jazykového modelu (LAM) může tento specializovaný gadget provádět úkoly, jako je rezervace jízd, vyhledávání receptů na základě ingrediencí, které máte k dispozici, identifikace osob a předmětů (včetně položek například ve vaší lednici) nebo kontrola faktů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.