Foto: se svolením Rabbit

Rabbit R1 je samostatný asistent s umělou inteligencí

Nový startup s názvem Rabbit vsadil na nové zařízení s umělou inteligencí, jež se ze všeho nejvíc podobá vysílačce. R1 je první zařízení, které Rabbit uvedl na trh. Jde o samostatný gadget pro virtuálního asistenta v oranžovém čtvercovém těle, které mají na svědomí designéři z Teenage Engineering. Je vybaven malým 2,88palcovým dotykovým displejem, analogovým rolovacím kolečkem, dvěma mikrofony, reproduktorem a 360stupňovou otočnou kamerou.

Stisknutí a podržení tlačítka Push-to-Talk dáte operačnímu systému Rabbit pokyn, aby začal naslouchat. Silně stylizovaná králičí hlava se pomalu pohupuje, když jí položíte otázku nebo zadáte úkol, a pak se rychle pustí do práce. Zadávat můžete řadu otázek a požadavků (např. objednat si Uber, požádat o nalezení receptu ze zbytků v lednici apod.).

Rabbit OS je schopen tyto úkoly řešit pomocí tzv. velkého akčního modelu (LAM). Jde zároveň o to, co zakladatel a generální ředitel Jesse Lyu uvádí jako hlavní inovaci společnosti. LAM je navržen tak, aby přijímal akce na rozhraních, nikoli prostřednictvím rozhraní API nebo aplikací. Stručně řečeno, lze jej naučit provádět téměř jakýkoli úkol, který lze provést prostřednictvím uživatelského rozhraní.

Otočná kamera je ve výchozím nastavení otočena směrem vzhůru. Svůj snímač otáčí směrem k cíli pouze na výzvu. Umí obvyklé triky, jako je identifikace osob nebo věcí v reálném světě (alespoň v rozumných mezích). V ukázce Lyu namíří R1 na plnou ledničku a požádá jej, aby na základě jejího obsahu navrhl recept, který je nízkokalorický.

Zařízení stojí 199 dolarů a je již k dispozici k předobjednání, přičemž předpokládané datum dodání je někdy v březnu nebo dubnu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.