Foto: Unsplash

Akvizici Activision Blizzard společnosti Microsoft dočasně zablokoval americký soud

FTC (Federal Trade Commission) dosáhla dočasného vítězství ve snaze zabránit Microsoftu uzavřít dohodu s Activision Blizzard. Podle deníku The Financial Times a agentury Bloomberg vydal americký federální soudce příkaz, který dočasně blokuje dokončení akvizice v hodnotě 68,7 miliardy dolarů a čeká, až soud rozhodne o žádosti FTC o vydání předběžného opatření. Agentura podala žádost o soudní příkaz v reakci na zprávu, že společnosti mají v plánu uzavřít dohodu již 18. července.

Soudce Edward J. Davila rozhodl, že fúze se nesmí uskutečnit dříve než pět dní poté, co soud rozhodne o tom, zda proti ní vydá soudní zákaz. Pro zajímavost: soud má žádost FTC o vydání soudního zákazu projednat 22. a 23. června, takže společnosti mohou ve svých plánech pokračovat nejdříve koncem tohoto měsíce, a to jen pokud se soud nakonec nepřikloní na stranu agentury.

„S kontrolou nad obsahem společnosti Activision by Microsoft měl možnost a větší motivaci zadržovat nebo znehodnocovat obsah společnosti Activision způsobem, který by podstatně snížil konkurenci – včetně konkurence v oblasti kvality, ceny a inovací,“ uvedla komise.

Zdá se však, že společnosti Microsoft a Activision Blizzard žaloba FTC nijak neznepokojuje. Microsoft ve svém prohlášení naopak sdělil, že žádost o soudní zákaz urychlí právní proces, který pomůže fúzi dokončit dříve.

V květnu Evropská unie akvizici schválila, pokud bude Microsoft souhlasit s vydáváním populárních her Activision Blizzard na konkurenčních cloudových herních platformách. Společnosti však ještě musí přesvědčit americké a britské úřady, aby fúzi povolily. FTC podala v prosinci 2022 antimonopolní stížnost s cílem zablokovat transakci kvůli obavám, že by Microsoftu umožnila potlačit konkurenty jeho herních konzolí Xbox a jeho rychle rostoucího podnikání v oblasti předplaceného obsahu a cloudových her. Tato konkrétní žaloba byla podána u interního soudu agentury a správní soudce komise má případ projednat v srpnu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.