Foto: Remedy

Alan Wake 2 je nejrychleji prodávanou hrou společnosti Remedy v historii

Alan Wake 2 je dosud nejrychleji prodávanou hrou vývojářského studia Remedy. Studio ve své poslední finanční zprávě uvedlo, že se hry prodalo 1,3 milionu kusů, z toho 1 milion do konce loňského roku.

Generální ředitel společnosti Remedy Tero Virtala uvedl, že společnost je “spokojena s prodeji hry”. “Cena zůstala vysoká a hra tedy již vrátila značnou část nákladů na vývoj a marketing. Budeme pokračovat ve vývoji hry tak, aby zůstala zajímavá pro stávající fanoušky a přilákala nové hráče, a očekáváme, že se hra bude i nadále dobře prodávat,” dodal Virtala.

Po dokončení hry se vývojářský tým v Remedy zaměřil na další připravované herní série. Virtala zmínil konkrétně hry Condor, Control 2 a remake her Max Payne 1 a 2. “Očekáváme, že se tyto projekty dostanou do dalších fází vývoje během první poloviny roku 2024,” uvedl Virtala.

Pro hru Alan Wake 2 se poté chystají dvě placená DLC rozšíření. První z nich – Night Springs – vám umožní hrát za “několik známých postav ze světa Alana Wakea.” Po Night Springs bude následovat druhé rozšíření s názvem The Lake House. V tomto rozšíření budou hráči prozkoumávat “tajemné zařízení nacházející se na břehu jezera Cauldron Lake, které zřídila nezávislá vládní organizace za účelem provádění tajného výzkumu”.

Zdroj: www.eurogamer.net