Alexa a Cortana spolupracují

Microsoft se dohodl s Amazonem na vzájemné spolupráci v oblasti virtuálních asistentů, uvedl server New York Times. Díky tomu bude Alexa – virtuální asistentka od Amazonu spolupracovat s Cortanou od Microsoftu. Jejich propojení je plánováno na konec roku a vypadá to, že díky němu budou moci uživatelé Cortany říct „Cortano, zavolej mi Alexu“ a obráceně.

Obě asistentky mají silné i slabé stránky a jejich kombinace bude pro uživatele znamenat značné rozšíření možností. Přesto je tento krok velmi neobvyklý a překvapivý, protože velké společnosti obvykle na významných projektech pracují samy a snaží se překonat konkurenci. Ještě překvapivější je fakt, že smlouva přichází v době, kdy se Microsoft chystá vydat vlastní inteligentní reproduktor a rozšířit působnost Cortany do dalších zařízení jako jsou chytrá auta.

New York Times uvádí, že o spolupráci obou společností se jedná od jara loňského roku. Tehdy obrysy této spolupráce nastínil generální ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos na schůzce s generálním ředitelem společnosti Microsoft Satyou Nadelou během summitu CEO společnosti Microsoft. Jedním z důvodů, proč se Amazon snaží spolupráci s Microsoftem navázat, je přístup Alexy k vyhledávači Bing. Díky tomu by Amazon mohl opustit od používaní vyhledávače Google, jehož provozovatel, společnost Google, je jeho velkým konkurentem.

Zdroj: nytimes.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.