Foto: Unsplash

Amazon v nadcházejících týdnech propustí dalších 9 000 zaměstnanců

Společnost Amazon možná propustí více zaměstnanců, než bylo původně v plánu. Šéf Amazonu Andy Jassy rozeslal zaměstnancům zprávu, ve které uvádí, že společnost v příštích několika týdnech zruší dalších 9 000 pracovních míst. Snižování počtu zaměstnanců se podle zprávy dotkne především divizí Twitch, reklamy a cloud computingu. Generální ředitel rovněž upozorňuje, že konečné škrty budou pravděpodobně dokončeny až v polovině nebo na konci dubna a že Amazon do té doby nebude dotčené pracovníky informovat.

Jassy uvádí, že nové propouštění následuje po druhé fázi plánování zaměřeného na snižování nákladů. Internetový prodejce slibuje propuštěným zaměstnancům odstupné, přechodné zdravotní pojištění a pomoc při hledání nové práce. Jassy stejně jako dříve přičítá snižování počtu zaměstnanců “nejisté ekonomice” a přetrvávajícím pochybnostem o výkonnosti některých divizí firmy. “Firma chce být racionálnější a zároveň mít zdroje na investice do nových projektů,” tvrdí manažer.

Loni na podzim se objevily zvěsti, že Amazon propustí 10 000 zaměstnanců, načež společnost v lednu oznámila, že zruší až 18 000 pracovních míst. V té době se většina propouštění týkala maloobchodu a náboru zaměstnanců. V loňském roce Amazon uzavřel i některé své fyzické obchody. Amazon těžil z přechodu na online nakupování v době vrcholící pandemie COVID-19, ale očividně už nebyl připraven na situaci, kdy se lidé vrátili k návykům před pandemií a tržby z online nákupů opět klesly.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.