Foto: se svolením AMD

AMD chystá konkurenční funkci Nvidia RTX Voice

Zdá se, že AMD plánuje vydat konkurenční funkci k RTX Voice, která je určena pro grafické karty Nvidia a jež potlačuje hluk v pozadí při hovoru nebo jakémkoli dalším použití mikrofonu. Tato informace je založena na upoutávce, kterou AMD pravděpodobně omylem zveřejnilo (a již také smazalo) na svém YouTube kanálu.

Uniklá upoutávka naznačuje, že funkce potlačení šumu od AMD bude fungovat velmi podobně jako funkce RTX Voice od Nvidie. Funkce bude využívat „algoritmus hlubokého učení v reálném čase“, který nabízí „obousměrnou redukci šumu“, jež filtruje šum na pozadí z odchozího i příchozího zvuku z mikrofonu, a bude zřejmě zabudována do stávajícího softwaru Adrenalin společnosti AMD.

Nicméně velkou otázkou je, jak dobře technologie potlačení šumu od společnosti AMD bude fungovat v praxi. RTX Voice od Nvidie funguje velmi dobře, AMD má tedy rozhodně co překonávat a bude toho muset dosáhnout, pokud chce překonat status outsidera na trhu GPU.

Prozatím neexistuje žádný náznak informující o tom, zda (příp. kdy) by se nová funkce mohla dočkat oficiálního oznámení, ani jaký hardware bude k jejímu využití potřeba. Když Nvidia původně vydala svůj software RTX Voice, zdálo se, že klíčem k jeho fungování jsou tenzorová jádra specializovaná na umělou inteligenci, která se nacházejí v jejích novějších grafických kartách. V pozdějších měsících však Nvidia zavedla oficiální podporu této funkce na mnohem starších kartách, které postrádají specializovaný hardware. Doufejme, že funkce AMD bude fungovat na podobně širokém spektru zařízení.

Zdroj: theverge.com