Americký soud zablokoval muži prodej cheatovacího programu do GTA Online

Americký soud zakázal Davidu Zippererovi ze státu Georgie prodávat cheatovací software do hry GTA Online. Vydavatel Take-Two tvrdí, že kvůli programu přišel o více než půl milionu dolarů.

V rozsudku manhattanský soudce Louis Stanton uvedl, že vydavateli se podařilo prokázat, že Zipperer porušil jeho ochrannou známku a program mu způsobil nevratné škody na prodejích, protože odradil od koupě potenciální zákazníky.

I když nejde zdaleka o nejtvrdší trest, který mohl dostat, soudce se domnívá, že byl adekvátní, a to kvůli vysoké pravděpodobnosti, že by Zipperer při uložení peněžitého trestu nebyl schopen splácet veškeré škody (u soudu totiž tvrdil, že je nezaměstnaný). Vydavatel v prohlášení sdělil, že v podávání žalob bude podle situace pokračovat, aby zabránil „narušování“ komunity GTA Online.

Přestože je hra již pět let stará, je jedním z nejúspěšnějších titulů společnosti a stále jí generuje nadprůměrné zisky. Nemůže si stěžovat ani na nezájem hráčů – za posledních 30 dnů hru na Steamu hrálo současně v průměru téměř 80 tisíc hráčů. Ve své nejnovější finanční zprávě Take-Two uvádí, že hra v prvním kvartálu fiskálního roku překonala očekávání, i když jeví známky zpomalení.

Vydavatel chystá na 26. října vydání dalšího potenciálního hitu na příštích několik let, pokračování sandboxové westernové akce Red Dead Redemption z roku 2010.

 

 

 

Zdroj: gamesinsutry.biz, steamcharts.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.