Foto: Unsplash

Americký trh se smartphony ovládly iPhony, předčí dokonce všechny ostatní telefony s Androidem

Obliba iPhonů neustále roste. To dokládá i skutečnost, že v USA se nyní poprvé v historii používá více iPhonů než jakýchkoli jiných typů smartphonů. Deník Financial Times s odvoláním na údaje analytické společnosti Counterpoint Research uvedl, že iPhony v červnu letošního roku předstihly celý ekosystém zařízení s Androidem a získaly více než 50procentní podíl na americkém trhu. Apple tak dosáhl svého historicky nejvyššího podílu na americkém trhu se smartphony.

V počátcích iPhonů se iOS (tehdy známý jako iPhone OS) nikdy nepřiblížil 50procentnímu podílu na trhu. V té době na trhu s chytrými telefony dominovaly společnosti jako Blackberry, Nokia či Motorola. Naproti tomu Android již dva roky po svém debutu v roce 2008 předstihl ostatní mobilní operační systémy a od té doby je tento OS společnosti Google dominantní silou na celosvětovém trhu chytrých telefonů a podle údajů společnosti Statcounter si od roku 2022 nárokuje více než 70procentní podíl na celosvětovém trhu.

Společnost Google se pravděpodobně nemá čeho obávat. iPhone měl v USA vždy převahu ve srovnání s ostatními trhy, k velké změně by tedy dojít nemělo. Přesto společnost situaci pozorně sleduje. „Jedná se o velký milník, který by se mohl opakovat i v dalších bohatých zemích po celém světě,“ řekl Jeff Fieldhack, ředitel výzkumu společnosti Counterpoint. Teoreticky by tak iPhony přeci jen postupně mohly ovládnout i další světové trhy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.