Zdroj: twitter.com

Američtí celníci si pravděpodobně spletli Apple AirPods a OnePlus Buds a neprávem zabavili 2 tisíce kusů „padělaných“ sluchátek

Na twitterovém účtu Celní správy USA (CBP) se objevil příspěvek, který informuje o tom, že američtí celníci „na letišti JFK nedávno zadrželi 2 tisíce kusů padělaných sluchátek Apple AirPods z Hongkongu, v hodnotě 398 000 USD, pokud by byly pravé“. Dodatečné fotografie u příspěvku však říkají něco jiného – zdá se totiž, že jde o legitimní OnePlus Buds. V horní části příspěvku se přitom její autoři pyšní větou: „To není jablko“.

Přestože není jasné, zda všech 2 tisíce kusů byly sluchátka OnePlus Buds, na zveřejněných obrázcích o tom není sporu. Kdyby přitom šlo pouze o sluchátka Buds, zásilka by měla hodnotu 158 000 dolarů, což je rozhodně odlišný výsledek, než k jakému došli celníci. Zásilka pocházela z Hongkongu, byla zadržena 31. srpna a podle tiskové zprávy měla namířeno do Nevady.

Ačkoli jablečným sluchátkům AirPods se podobá mnoho modelů, jelikož jejich design zcela bezostyšně řada společností kopíruje, a řada lidí by je tak rozlišit nedokázala, označení krabic přehlédnout nelze. Je proto otázkou, z jakého důvodu se CBP rozhodlo zásilku zabavit. Prozatím se zdá, že celníci si jednoduše spletli bílé OnePlus Buds s AirPods.

Tím spíš, že krabice OnePlus jsou zcela v pořádku – nenachází se zde nic, co by nasvědčovalo, že je něco špatně, a tedy, že jde o podvrh (např. odlišné písmo či pozměněné logo). Samozřejmě pokud by v krabicích místo OnePlus Buds byly zabaleny AirPods, šlo by o zcela jinou situaci. To ale CBP neuvádí.

Server The Verge kontaktoval společnost OnePlus s otázkou, zda neví o adresátovi zásilky, který by v poslední době marně čekal na 2 tisíce kusů sluchátek Buds. Možná se proto brzy dozvíme, zda se američtí celníci dopustili faux pas, anebo byli v právu.

Zdroje: theverge.com, cbp.gov