Zdroj: flickr.com

Android získá skvělou funkci, která umožní hraní her ještě před jejich úplným stažením

Redaktoři webu XDA-Developers nyní přišli s důkazy, že Google vyvíjí tzv. Incremental File System, díky němuž by mělo být na budoucích verzích systému Android možné spustit aplikace a hry ještě před tím, než budou do mobilního zařízení kompletně staženy.

Novou funkci ocení zejména nedočkaví milovníci velkých mobilních her (mezi něž patří například PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, Call of Duty: Mobile nebo Grand Theft Auto: San Andreas). Dosud je před jejich spuštěním nutné počkat, až budou zcela staženy. Což může být pro mnohé uživatele otravné.

Připravovaný Incremental File System přitom umožní spuštění aplikací a her nejen při stahování z internetu, ale třeba také z USB úložiště nebo při přenosu dat pomocí Bluetooth. Celý princip je založen na skutečnosti, že všechny soubory (ať už hry nebo aplikace) se skládají z více balíků dat (tzv. assetů). Díky tomu je možné zároveň stahovat hru a určitou její část přitom již spustit (např. prvních stažených 100 MB, které obsahují intro). Funkce se ale bude hodit i těm, kteří si chtějí nějakou aplikaci nebo nástroj jen „osahat“ a zjistit, zda jim bude vyhovovat, aniž by jej museli kompletně stáhnout.

Incremental File System je přitom navržen tak, aby fungoval automaticky sám. Vývojáři aplikací a her do nich tedy nemusí nic přidávat. Google toho dosáhl tak, že v softwarovém jádru Linuxu (v tzv. kernelu) nahradil původní souborový systém (Filesystem in Userspace) právě uvedeným Incremental File Systemem.

Prozatím je nová funkce testována na Pixel 4 XL. Oficiálně by se měla na zařízení s Androidem dostat ale až v průběhu roku 2021, a to pro Android 12 (nikoli starší Android 11).

Přestože se jedná o skvělou funkci, která se v budoucnu neztratí (vzhledem ke stále narůstajícím velikostem her), rozhodně s ní Google nepřišel jako první. Již dříve jsme mohli podobné pokusy pozorovat u herních konzolí od Microsoftu a Sony, které umožňují hrát část hry i před jejím úplným staženým.

Zdroj: androidauthority.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.