Zdroj: oTechnice.cz

Aplikace Clubhouse láme rekordy v počtu stažení, celkem byla stažena již více než 8 milionkrát

Ačkoli je aplikace Clubhouse dostupná více než půl roku, teprve v několika posledních týdnech se jí dostává velké pozornosti. A to dokonce takové, že Twitter i Facebook uvažují o vytvoření podobné aplikace. Podle nejnovějších informací byl Clubhouse z App Store stažen dokonce již více než 8 milionkrát.

Podle serveru App Annie zaznamenal Clubhouse k 16. únoru 2021 8,1 milionů stažení uživateli z celého světa, a to i přesto, že je prozatím dostupný pouze pro iOS a pro pozvané (abyste mohli aplikaci používat, musíte nejdříve od někoho dostat pozvánku). Přitom k 1. únoru 2021 byla tato aplikace stažena „pouze“ 3,5 milionkrát, což poukazuje na prudký nárůst její popularity v posledních dvou týdnech. Podle App Annie je novinka nejoblíbenější ve Velké Británii, Německu, Japonsku, Brazílii a Turecku.

Pokud jste ještě o aplikaci Clubhouse neslyšeli, původně mělo jít o sociální síť pouze pro významné osobnosti, které by komunikovaly s ostatními uživateli (svůj účet na Clubhouse má již Elon Musk či Mark Zuckerberg). Ačkoli je pravdou, že tuto aplikaci skutečně používají i vysoce postavení lidé a celebrity, velmi rychle se stala oblíbeným místem také pro „obyčejné“ uživatele.

Clubhouse funguje pouze jako hlasový chat. Uživatelé se mohou připojit k místnostem, kde o nějakém konkrétním tématu spolu v reálném hovoří více osob. Princip Clubhouse se tak podobá oblíbeným podcastům. Vše je založeno pouze na rozhovoru, obraz se nepřenáší a komunikace není zaznamenávána. Účastníci jsou přitom rozděleni na posluchače a řečníky, přičemž je možné se mezi těmito kategoriemi přesouvat.

I přestože je k začlenění se do komunity Clubhouse zapotřebí pozvánka (což se však pravděpodobně časem změní), již nyní si můžete aplikaci zdarma stáhnout z App Store, zarezervovat si své uživatelské jméno a počkat, až vás někdo do aplikace pozve.

Zdroj: 9to5mac.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.