Zdroj: artsandculture.google.com

Aplikace Google Arts & Culture umožňuje prohlédnout si některé vyhynulé tvory v AR

Google do aplikace Arts & Culture nově přidal některá nová starověká stvoření, která je možné si prohlédnout v rozšířené realitě. Kromě toho, že si do svého bytu můžete pomocí AR doslova pozvat některá vyhynulá zvířata, tato aplikace umožňuje také procházet umělecké galerie či historicky významná místa a prohlížet si i zblízka nejrůznější umělecká díla od jeskynních maleb po obrazy moderního umění. Kromě toho Arts & Culture nabízí řadu dalších funkcí, uživatelé si tak mohou například porovnat svoji selfie fotografii s portréty slavných umělců.

Do aplikace Google přidal také 3D modely dávno vyhynulých tvorů (např. Velociraptora). Je ale pravda, že například tvora pojmenovaného Cambropachycope by většina z nás na nočním stolku vidět pravděpodobně nechtěla. Jde o vyhynulého korýše, který vypadá daleko víc jako vetřelec z dalekého vesmíru než tvor, který kdysi žil na planetě Zemi. Jeho tělu dominuje velké černé oko, které je složeno z většího množství menších očí (podrobně prohlédnout si ho můžete pod tímto odkazem).

Kromě Cambropachycope Google do své vzdělávací aplikace přidal také některé další zvířata, na nichž designéři pracovali ve spolupráci s moskevským Státním Darwinově muzeem a londýnským Přírodopisným muzeem. Konkrétně jde o Aegirocassise, což je mořský tvor, který žil v době před 480 miliony let.

Z řad dosud žijících tvorů si uživatelé mohou v AR prohlédnout například rybovitého obratlovce havýše skvrnitého anebo se mohou jít ve virtuální realitě podívat na kostru velryby, která je zavěšena u stropu Hintze Hall v Přírodopisného muzea v Londýně, které je nyní pro veřejnost uzavřeno.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.