Foto: redakce

Aplikace Google Lens byla integrována přímo do vyhledávače

Společnost Google již delší dobu integruje svou technologii pro rozpoznávání obrazu Google Lens do některých svých produktů (například včetně Fotek Google či prohlížeče Chrome). Nyní však tuto technologii umístila do popředí, a to přímo na domovskou stránku svého prohlížeče. Podle Rajana Patela, viceprezidenta pro inženýrství ve společnosti Google, jde o velkou událost, domovská stránka s vyhledávacím panelem Google se totiž nemění často.

Tato funkce je již dostupná i v České republice. Po kliknutí na tlačítko Lens (ikonu malého fotoaparátu v barvách Googlu) můžete nahrát vlastní obrázek nebo vložit URL vybraného obrázku.

Tímto způsobem můžete vyhledat nejen zdroj obrázku, ale i podobně vypadající obrázky. Kromě toho vám aplikace poskytne informace o tom, co je na obrázku. Tímto způsobem tedy můžete vkládat například také fotografie rostlin, přičemž Google se vám pokusí odpovědět, o jakou rostlinu se jedná a přidá i další fotografie pro porovnání. Pokud vložíte obrázek výrobku, Google Lens vyhledá, na kterých stránkách je možné produkt zakoupit.

K dispozici je také několik dalších funkcí. Pokud například vložíte obrázek obsahující text, budete moci text zkopírovat, a dokonce i přeložit. V případě, že vložíte QR kód, aplikace vám o něm poskytne všechny dostupné informace. Google také umí dohledat odkaz, který vám může pomoci zpětně dohledat původ obrázku.

Nicméně pokud již aplikaci Google Lens znáte, žádná z těchto funkcí vás nepřekvapí. Každopádně pokud Lens neznáte, může se tato snadno dostupná funkce stát velmi užitečným nástrojem při práci s obrázky.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.