Zdroj: youtube.com

Aplikace Microsoft Office přicházejí na náhlavní soupravy Meta Quest

Uživatelé náhlavní soupravy Meta Quest nyní budou moci psát zprávy, upravovat tabulky a vytvářet prezentace – pokud tedy budou chtít některou z těchto činností provádět ve virtuální realitě. Podpora základního kancelářského balíku Microsoft Office se totiž nově objevila v původním modelu náhlavní soupravy Oculus Quest, Meta Quest 2, Meta Quest Pro a také v nejnovějším modelu Meta Quest 3. Uživatelé si nyní mohou zdarma stáhnout Microsoft Word, Excel a PowerPoint z obchodu Meta Quest.

Společnost poprvé odhalila, že se chystá spustit zážitky s aplikacemi Microsoft 365 pro své náhlavní soupravy během akce Connect 2022. V rámci partnerství se společností Microsoft také slíbila uživatelům přístup k aplikacím Outlook, Teams a k prostředí Windows.

Aby mohli uživatelé na svém zařízení používat základní aplikace sady Office, budou muset mít účet Microsoft a přihlásit se k němu. Soubory aplikací jsou poměrně malé, protože běží v cloudu, takže se rychle stahují a mohou být spuštěny vedle sebe.

Zdá se ale, že aplikace prozatím nejsou optimalizované pro virtuální realitu, takže se uživatelé mohou potýkat s malými ikonami a dalšími prvky, které v prostředí nepůsobí příliš dobře. Kromě toho není snadné psát na klávesnici na obrazovce Questu, což ale může výrazně usnadnit připojení dalšího příslušenství.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.