Foto: about.fb.com

Aplikace Threads dosáhla 100 milionů uživatelů za méně než jeden týden

Konkurent Twitteru má za sebou velmi úspěšný start. Během pouhých čtyř dnů od spuštění aplikace ve středu večer má Threads již více než 100 milionů uživatelů. Raketovému růstu dozajista pomohlo to, že aplikace Threads je propojena s Instagramem, který je také vlastněn společností Meta. Více než miliarda uživatelů Instagramu se tak může do Threads snadno a rychle zaregistrovat – pokud tedy nežijí v Evropské unii, kde zatím není dostupná.

Dle Marka Zuckerberga, generálního ředitele společnosti Meta, měla aplikace během prvních sedmi hodin 10 milionů uživatelů a do čtvrtečního rána více než 30 milionů. Zhruba o 24 hodin později se toto číslo více než zdvojnásobilo.

Nicméně Threads stále chybí plno základních funkcí, které uživatelé považují za nezbytné. Vyhledávání je omezeno na uživatelská jména, chybí podpora hashtagů a do aplikace Threads nelze přidávat příspěvky z webového rozhraní. Pro bývalé uživatele Twitteru je možná největší překážkou, že aplikace zatím nemá chronologický feed. Algoritmický feed je plný influencerů, značek a celebrit, takže uživatelé mají problém sledovat, co zveřejňují jejich přátelé a rodina.

Navíc na Threads zatím není tolik politických a zpravodajských příspěvků jako na Twitteru. “Politika a zpravodajství se na Threads časem objeví – ale nehodláme dělat nic, co by tento proces urychlilo,” napsal šéf Instagramu Adam Mosseri s tím, že cílem Threads není nahradit Twitter. „Existuje mnoho úžasných komunit – sportovních, hudebních, módních, kosmetických, atd. – je jich víc než dost na to, aby vytvořily živou platformu, aniž by se musely pouštět do politiky nebo zpravodajství,“ dodal Mosseri.

Zdroj: www.engadget.com