Foto: Unsplash

Aplikace Threads od Mety nechtěně vystřelila na vrchol v App Store jinou aplikaci se stejným názvem

Společnost Meta 5. července spustila službu Threads, konkurenta Twitteru. Nárůst uživatelů této služby je za necelé dva týdny enormní, zajímavé ale je, že z toho profituje také stejnojmenná aplikace Threads, alternativa služby Slack, která existuje od roku 2019. Tato služba zaznamenala v období od 6. do 12. července více než 880 000 stažení v systému iOS, jak vyplývá z odhadu, který sdílela společnost Data.ai.

Nutno přitom říci, že před tímto obdobím aplikace nebyla příliš populární, nyní se ale stala dokonce 52. nejstahovanějším programem App Store na světě. V několika zemích Evropské unie, včetně Německa, Španělska a Itálie, se jí dokonce podařilo proniknout do první desítky. Právě výrazný nárůst stahování stejnojmenné aplikace Threads v EU bude velmi pravděpodobně důsledkem skutečnosti, že aplikace Threads od společnosti Meta není v zemích Evropské unie dostupná a Meta začala blokovat lidi, kteří se ke službě pokoušejí přistupovat přes VPN.

Kromě prudkého nárůstu stažení Threads (alternativy služby Slack) se těší výraznému nárůstu návštěvnosti také vlastní webové stránky threads.com. Společnost proto přidala na svou titulní stránku upozornění, že není spojena s Instagramem (Metou). Na Twitteru společnosti lze najít podobné oznámení: „Nejsme nijak spojeni s Metou, ale jste vítáni!“

Meta a Threads nejsou první společnosti, které používají stejný název. Jak poznamenává server TechCrunch, existuje například několik společností s názvem Lightyear, včetně startupu na výrobu solárních elektromobilů, platformy pro online kurzy a dvou samostatných fintechových firem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.