Foto: se svolením Zoom

Aplikace Zoom získá řadu vylepšení – avatary, šablony, reakce a další

Pokud používáte aplikaci Zoom pro videokonference, nově budete moci místo své tváře zvolit animované avatary. Podobně jako Memoji od Applu nebo avataři, které chce Mark Zuckerberg používat v metaverzu, i tyto přizpůsobitelné virtuální postavy v reálném čase vyjadřují váš výraz obličeje i pohyb. Smyslem je vnést do méně formálních schůzek vtip a umožnit uživatelům „být vidět“, aniž by se museli na kameře objevit reálně.

Lidští avataři následují po zvířecích avatarech, které Zoom vydal na začátku minulého roku. Společnost navrhuje používat avatary, když jíte, nechcete použít statickou profilovou fotografii nebo si prostě jen chcete vyzkoušet něco nového.

Nová funkce je prozatím k dispozici pro beta testery. Zoom uvedl, že v průběhu testování bude zavádět nové rysy obličeje, účesy a širší možnosti přizpůsobení.

Zoom také oznámil další novinku – šablony pro různé typy schůzek. Nyní si můžete vytvořit vlastní šablonu nebo si vybrat ze tří hotových nastavení. Patří mezi ně velké schůzky (automatické titulky a automaticky nahrávaný obsah), semináře (přísnější nastavení kontroly účastníků s vypnutým sdílením obrazovky) a K-12 (povolené ankety a kvízy při omezení rušivých prvků).

Společnost také brzy přidá zprávy ve vlákně a reakce pro chaty v rámci schůzek. Podobně jako v aplikacích Slack, Facebook Messenger nebo iMessage usnadňují vlákna orientaci v tom, na kterou zprávu kdo odpovídá. Podobně reakce s emoji pomáhají zpřehlednit chat a spojit odpověď s původní zprávou. Obojí by se v aplikaci mělo objevit ještě tento měsíc.

V neposlední řadě Zoom přidává do aplikace otázky a odpovědi. Smyslem je, aby pořadatelé schůzek zůstali organizovaní a omezili otázky na jednu oblast aplikace. Vyskakovací okno otázek a odpovědí umožňuje pořadatelům zobrazit, odpovědět nebo zamítnout dotazy. Pořadatelé však budou potřebovat prémiový tarif, aby mohli tuto funkci používat.

Zdroj: engadget.com