Foto: se svolením Apple

Apple konečně ukončil výrobu 13palcového MacBooku Pro s kontroverzním Touch Barem

Apple na svém Apple Scary Fast v halloweenském stylu oficiálně ukončil život jednoho ze svých nejkontroverznějších notebooků: 13palcového MacBooku Pro. Tento model byl po léta absolutní hvězdou díky svým specifikacím na úrovni Pro a působivé kvalitě provedení. S tím, jak Apple aktualizoval a vydával novější notebooky, však 13palcový MacBook Pro začal vypadat méně atraktivně, zejména s příchodem nových čipů. V tuto chvíli tak není krok společnosti Apple ukončit výrobu 13palcového MacBooku Pro velkým překvapením.

Notebook se v roce 2016 dostal do těžké situace po zavedení Touch Baru, který přišel jako součást zásadního redesignu. Nový vzhled zahrnoval také změny na klávesnici, větší trackpad, Touch ID a odstranění všech portů kromě portů Thunderbolt a konektoru pro sluchátka. Jak si možná vzpomínáte, Touch Bar byl velkým hitem. Někteří lidé inovace a „kouzelný” Touch Bar milovali, zatímco jiní jej považovali za neohrabaný a nepříliš užitečný. Apple nakonec Touch Bar odstranil uvedením nejnovějších 14palcových a 16palcových modelů MacBooků Pro, ale u 13palcových MacBooků Pro jej ponechal.

V roce 2023 je 13palcový MacBook Pro dobrý notebook, ale už se do něj nevyplatí investovat. I MacBook Air nabízí v tuto chvíli mnohem víc a 14palcový MacBook Pro má lepší obrazovku a více portů, které profesionální uživatelé skutečně potřebují. Přesto Apple už léta tvrdí, že 13palcový MacBook Pro zůstává jedním z jeho nejprodávanějších modelů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.