Foto: se svolením Universal Studios/Nintendo

Apple koupil společnost Mira, která se zaměřuje na rozšířenou realitu

Společnost Apple údajně koupila startup Mira, který se věnuje rozšířené realitě. Společnost se sídlem v Los Angeles vyrábí AR headsety pro atrakci Mario Kart v Super Nintendo World a podepsala smlouvy s americkým letectvem a námořnictvem.

Podle dostupných informací byla akvizice ověřena prostřednictvím příspěvků na soukromém účtu na Instagramu generálního ředitele společnosti Mira Bena Tafta a potvrdil ji i Apple. Zatím není jasné, kolik Apple za startup zaplatil ani jaké s ním má plány. Apple včlenil do svých řad nejméně 11 zaměstnanců Miry a známo je také to, že startupu kdysi radil bývalý šéf produktového designu Applu Jonathan Paul Ive.

Smlouva společnosti Mira s letectvem údajně zahrnuje dodávku náhlavní soupravy Prism Pro pro piloty na letecké základně Travis v severní Kalifornii, která jim umožňuje zobrazovat rozšířené pokyny. AR zařízení vytvořené pro Nintendo World zprostředkovává virtuální postavy a animace ze hry, aby si zájemci při jízdě připadali být součástí tohoto kultovního herního titulu.

Recenzenti náhlavní soupravy Mira Prism z roku 2017 vzhledem k nízké ceně tvrdili, že jde o překvapivě výkonné zařízení. Pro některé z nich šlo dokonce o nejlepší, pohlcující zážitek ve smíšené realitě. Podle recenzí společnost Mira nasbírala v této oblasti řadu cenných zkušeností, které Apple pravděpodobně využije.

Zdroj: engadget.com