Foto: Unsplash

Apple letos možná představí novou 30W rychlonabíječku

Podle nejnovějších informací pocházejících od analytika společnosti Apple Ming-Chi Kua by Apple mohl na trh přinést novou 30W nabíječku. Toto zařízení využívá nitrid galia (GaN), což je materiál, který nabíječkám pomáhá produkovat méně tepla – mohou být tedy menší a přitom nabízet vysoký výkon.

Kuo také zmínil, že nová nabíječka by se mohla pochlubit novou konstrukci, díky níž by byla pravděpodobně menší než současná 30W jablečná nabíječka.

Vůbec první GaN nabíječkou Applu byla 140W cihla dodávaná s nejnovějším 16palcovým MacBookem Pro. Nová 30W nabíječka by se však díky mnohem nižšímu výkonu pravděpodobně lépe hodila pro některé z iPhonů, iPadů nebo notebooků s nižším výkonem (jako je například MacBook Air).

Vzhledem k této zprávě je pravděpodobné, že loňský iPhone 13 Pro Max údajně nezvýšil maximální rychlost nabíjení na 27 W náhodou. Na druhou stranu je potřeba říci, že 27 W není žádný extrémní výkon ve srovnání s tím, jak rychlé nabíjení dnes nabízejí i telefony se systémem Android střední třídy. Například nedávný model Nord CE 2 společnosti OnePlus podporuje 65W nabíjení prostřednictvím vlastního standardu SuperVOOC společnosti Oppo, což umožňuje plné nabití za něco málo přes půl hodiny. A nedávno představené modely S22 Plus a S22 Ultra od Samsungu se mohou pochlubit rychlonabíjením s výkonem 45 W.

Zatím není jasné, zda Apple bude potenciální nové 30W nabíječky dodávat v krabici s kompatibilními zařízeními, nebo je bude možné zakoupit pouze zvlášť.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.